قیمت کابینت

در این سری مطلب میخوایم درباره قیمت کابینت صحبت کنیم. برای طیف گسترده ای از مشتریها، قیمت کابینت مهمترین فاکتور انتخابه. متغیرهایی که بطور کلی قیمت کابینت رو تغییر میدن شامل هزینه های اندازه گیری و طراحی، متریال، هزینه های تولید، هزینه های حمل،‌ هزینه های نصب، سود پیمانکار و مجری کار، درصد بازاریاب و معرف برای موارد خاص هست. در اصل که باید هزینه های بازاریابی رو هم به این هزینه ها اضافه کرد. چه بخوایم و چه نخوایم، کابینت جزو مشاغلی هست که طیف گسترده ای از بیزینس ها رو درگیر میکنه. قیمت کابینت کاملا وابسته به همه ی اونهاست......

قیمت کابینت

قیمت کابینت

در این سری مطلب میخوایم درباره قیمت کابینت صحبت کنیم.
برای طیف گسترده ای از مشتریها، قیمت کابینت مهمترین فاکتور انتخابه. متغیرهایی که بطور کلی قیمت کابینت رو تغییر میدن شامل هزینه های اندازه گیری و طراحی، متریال، هزینه های تولید، هزینه های حمل،‌ هزینه های نصب، سود پیمانکار و مجری کار، درصد بازاریاب و معرف برای موارد خاص هست. در اصل که باید هزینه های بازاریابی رو هم به این هزینه ها اضافه کرد.
چه بخوایم و چه نخوایم، کابینت جزو مشاغلی هست که طیف گسترده ای از بیزینس ها رو درگیر میکنه. قیمت کابینت کاملا وابسته به همه ی اونهاست.
اما قیمت کابینت چطور محاسبه میشه؟
عرف محاسبه قیمت کابینت بر اساس متر کار هست. به این صورت که یک متر کابینت برابر یک متر کابینت زمینی به ارتفاع ۹۰ سانت شامل باکس کابینت و طبقه و درب و پایه یا پاخور و دستگیره و لولا و ریل و صفحه و قرنیز و یک متر کابینت دیواری به ارتفاع ۷۰ سانت شامل باکس کابینت و درب و دستگیره و طبقه و تاج و زیرچراغ هست. سینک و گاز و هود و سوپرمارکت و سایر اکسسوری ها جزو کابینت ها نیستند.
وقتی شما قیمت کابینت هایگلاس رو میپرسید دنیایی از متغیرات جلوی روتون هست که اسمی از اونها نبردید تا قیمت کابینت رو مشخص کنید. از تمام آیتم های بالا شما فقط درب رو مشخص کردید. تازه اگه منظورتون رو از هایگلاس بطور دقیق مشخص کرده باشید که ترک باشه یا ایرانی یا هر کشور دیگه. و اینکه برندش رو دقیق مشخص کنید. و اینکه هر برند دسته های قیمتی مختلف داره. و باید بتونید که هایگلاس اصل با برند مشخص رو از تقلبیش تشخیص بدید. پس میبینید که واقعا قیمت های مختلف رو نمیتونید با هم مقایسه کنید.
سود هر کابینت کار میتونه از ۱۰ درصد تا ۳۰ درصد باشه. این بازه ی سود برای اینه که گاهی کار شما کوچک یا بزرگ هست. ساده یا پیچیده هست. ریسک کار بالا یا پایین هست، یعنی احتمال اشتباه تو اون کار کم هست یا زیاد. بهتره بدونید که احتمال خطا تو هیچ پروژه ای صفر نیست. بنابراین همیشه یه ضریب خطا و ضرر رو باید در نظر گرفت.
فرض کنیم که شما تمام آیتم های متریال رو مشخص کردید. میدونید چه صفحه ای،‌چه جنس ام دی اف بدنه،‌چه یراق و … که البته هیچ وقت نمیتونید مطمعن باشید که همونی که سفارش دادید دستتون میرسه. آیتم های متغیر دیگه تولید هست. اگه کارگاه برای خود کابینت کار باشه هزینه هاش کمتره اما سرمایه خوابیدش بیشتره و باید محاسبه بشه. اگه به واحد های خدماتی سپرده باشه باید ببینیم که تو کارگاه خدماتی از چه متریالی استفاده میشه. متریال مصرفی تو کارگاه تاثیر مستقیم تو قیمت نهایی داره. هزینه بسته بندی و حمل رو معمولا ندید میگیرن. اما بسته بندی درست و اصولی و حمل با وسایل حمل و نقل مناسب کار هر گروه کاری ای نیست و کارگر مجرب میخواد. خیلی از دکوراتور ها بار رو پای ساختمون تحویل کارفرما میدن. انتقال به طبقات گاهی معادل یک متر کابینت هزینه داره. گروه های نصب اگر حقوق بگیر نباشن و پروژه ای همکاری کنن هزینه های متفاوتی رو تحمیل میکنن. شاید بیشت از دو برابر با هم اختلاف قیمتی دارن. باید متوجه باشیم که این نصب ها با هم تفاوت دارن. بخشی از هزینه رو که پیمانکار مستقیما انجام میده مانند اندازه گیری و طراحی هست رو به اینها اضافه نکردیم. همه ی اینها هزینه های یه واحد کابینت رو میسازن. حالا باید بریم سراغ سود پیمانکار. در مطلب بعدی به شما میگیم که در گروه دکوپازل این محاسبه ها به چه صورت انجام میشه.

نظرات ثبت شده 0 مورد

نظر شما