طراحی سه بعدی پارت دوم

در مطلب قبلی درباره این صحبت کردیم که وقتی میگیم کابینت هایگلاس، فقط داریم درباره درب ها و نما های کابینت صحبت میکنیم. جایی که ظاهر کابینت رو میسازه. ممکنه بجای هایگلاس، از دربهای وکیوم یا چوب و روکش چوب یا هر چیز دیگه ای استفاده کنیم. اما مهمتر از اون، طراحی دکوراسیون آشپزخونه شماست. درب و نما، به تنهایی نمیتونه تضمین زیبایی آشپزخونه شما باشه. هر آشپزخونه میتونه تنوع گسترده ای از طرح ها رو داشته باشه که یکی از اون هزاران طرح،‌ طرح برازنده و مناسب و مورد سلیقه ی آشپزخونه شماست. شاید شما فک کنید که میتونید پلن آشپزخونتون رو بدید به یه طراح و بهترین طرح رو تحویل بگیرید. این تا حدی درسته. یه طراح سه بعدی میتونه آشپزخونه معمولی شما رو تبدیل به یه فضای متفاوت جذاب کنه. اما چیزی که شما در اصل نیاز دارید، فراتر از کار یه طراح سه بعدی هست. یه آرشیتکت یا مهندس معمار، باید بتونه با کنکاش روحیات شما و فضای خونه و حتی محیط رندگیتون یه ترکیب خوب از دکوراسیون آشپزخونه و تمام موارد فوق ایجاد کنه. کابینت میتونه مدرن باشه یا کلاسیک. کابینت مدرن دنیایی از طرح های جدید داره که هر روز طرح ها و ترکیب رنگ های جدید تری رو داره معرفی میکنه. ترکیب های رنگی ای که شاید تا چند سال پیش زشت و نا زیبا بود. اما بالاخره این هنر و ذوق هنری هست که از ظاهر زشت، یه اثر هنری و زیبا میسازه،‌ یا شایدم همش بخاطر بازاریابی و تغییر سلیقه مشتری هست که توسط رسانه ایجاد میشه. کابینت کلاسیک هم که از اسمش پیداست. نیازی به نوآوری نیست. اما تکنولوژی های تولیدش هر روز جدید میشه. هر چند ابتکارات.......

طراحی سه بعدی پارت دوم

طراحی سه بعدی پارت دوم

در مطلب قبلی درباره این صحبت کردیم که وقتی میگیم کابینت هایگلاس، فقط داریم درباره درب ها و نما های کابینت صحبت میکنیم. جایی که ظاهر کابینت رو میسازه. ممکنه بجای هایگلاس، از دربهای وکیوم یا چوب و روکش چوب یا هر چیز دیگه ای استفاده کنیم. اما مهمتر از اون، طراحی دکوراسیون آشپزخونه شماست. درب و نما، به تنهایی نمیتونه تضمین زیبایی آشپزخونه شما باشه. هر آشپزخونه میتونه تنوع گسترده ای از طرح ها رو داشته باشه که یکی از اون هزاران طرح،‌ طرح برازنده و مناسب و مورد سلیقه ی آشپزخونه شماست. شاید شما فک کنید که میتونید پلن آشپزخونتون رو بدید به یه طراح و بهترین طرح رو تحویل بگیرید. این تا حدی درسته. یه طراح سه بعدی میتونه آشپزخونه معمولی شما رو تبدیل به یه فضای متفاوت جذاب کنه. اما چیزی که شما در اصل نیاز دارید، فراتر از کار یه طراح سه بعدی هست. یه آرشیتکت یا مهندس معمار، باید بتونه با کنکاش روحیات شما و فضای خونه و حتی محیط رندگیتون یه ترکیب خوب از دکوراسیون آشپزخونه و تمام موارد فوق ایجاد کنه. کابینت میتونه مدرن باشه یا کلاسیک. کابینت مدرن دنیایی از طرح های جدید داره که هر روز طرح ها و ترکیب رنگ های جدید تری رو داره معرفی میکنه. ترکیب های رنگی ای که شاید تا چند سال پیش زشت و نا زیبا بود. اما بالاخره این هنر و ذوق هنری هست که از ظاهر زشت، یه اثر هنری و زیبا میسازه،‌ یا شایدم همش بخاطر بازاریابی و تغییر سلیقه مشتری هست که توسط رسانه ایجاد میشه. کابینت کلاسیک هم که از اسمش پیداست. نیازی به نوآوری نیست. اما تکنولوژی های تولیدش هر روز جدید میشه. هر چند ابتکارات زیادی در طراحی CNC درب ها و نماهای کار کلاسیک در حال بروزرسانی هست.
همه ی این اتفاقات توسط طراحی سه بعدی به شما انتقال داده میشه و شما میتونید با دیدن طرح نهایی دکوراسیون آشپزخونتون تصمیم بگیرید که این طرح رو میپسندید یا نه.
دفتر طراحی پازل یکی از بزرگترین تیم های طراحی تهران هست که خدمات متنوعی به مشتریاش میده. البته خدمات طراحی دفتر طراحی پازل به دو دسته کلی تقسیم میشه:
خدمات طراحی به صنعتگران و خدمات طراحی به کاربران خانگی و غیر متخصص
خدمات طراحی به صنعتگران هم به دو دسته تقسیم میشه: دکوراتورها (کابنیت کارها و هر مجری دکوراسیون داخلی و خارجی و سازنده و …) و به مالکان صنایع سبک و سنگین. خدمات دسته اول به صنعتگران مربوط به طراحی سفارش هایی هست که به طراح های سه بعدی دفتر طراحی پازل داده میشه تا ایده تولید و اجرای کابینت و دکوراسیون داخلی رو که از دل جلسات با کارفرما بدست اومده رو بصورت سه بعدی به مشتریشون نشون بدن. البته کابینت کار و دکوراتورهای بسیاری هم هستن که تمایل یا تخصص کافی برای ارائه طرح مناسب رو ندارن و این وظیفه رو به طراحان ما میسپرن.
اما خدمات به دسته دوم صنعتگران مربوط به طراحی صنعتی،‌ طراحی قالب،‌ طراحی CNC، انواع طراحی های دوبعدی و … هست.
به جرات میتوان گفت که در زمینه کلیات خدمات طراحی،‌ دفتر طراحی پازل کاملترین مرکز طراحی تهران هست.
اما موضوع اصلی در این متن،‌ خدمات طراحی به کاربران خانگی و غیر تخصصی هست. دسته ای از مشتریان که از قواعد طراحی پلان و ابعاد اطلاع کمی دارند و نمیتوان صرفا طرح سه بعدی تحویلشان داد. برای این دسته از مشتریان وظیفه طراحان دفتر طراحی پازل سنگین تر هست. البته طراحان این دسته، گروه مجزایی هستند که در زمینه ارتباط با مخاطب عمومی متخصص هستند و مسلط به سبک شناسی و روحیات و خلقیات مشتری ها هستند. همان گروهی که طرح های اجرایی کابینت و دکوراسیون داخلی خود دکوپازل را هم طراحی میکنند. این طراحان برای طراحی از صفر تا صد طرح یعنی اندازه گیری با ابزار دقیق، مشاهده فضای اجرا و ابعاد محیط و نورگیری و مشخصات ساکنین آن و همچنین پیش نیاز های مالی، با ارائه طرح اولیه؛ شروع به طراحی نهایی میکنند و تا به رسیدن نتیجه مطلوب نهایی با کارفرما در ارتباط هستند و در نهایت بهترین طرحی که میتوان انتظار داشت را که قابلیت ۱۰۰٪ اجرایی شدن را دارد تحویل میدهند
لپ کلام این است که کابینت یا دکوراسیون داخلی زیبا ارتباط مستقیمی با هزینه و متریال مصرفی نداره. چه هایگلاس، چه ممبران و چوب و ام دی اف معمولی، همگی خروجی یه طرح هستن و متریال پشت طراحی گم هست. پس تعصبتون رو از روی ولخرجی بردارید و دنبال طراحی متفاوت و مجری متفاوت باشید.
کارشناسان “دکوپازل” همیشه آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستند

نظرات ثبت شده 0 مورد

نظر شما