فرایند تولید کابینت

فرایند تولید کابینت فرایند تولید کابینت، شامل یک فرایند چند مرحله ای است. این فرایند از طراحی شروع میشود. طرح تایید شده ی مشتری توسط کارشناس مربوطه آنالیز میشود. ابعاد کابینت ها و باکس ها و متعلقات ام دی اف با ابعاد دقیق در اختیار واحد نرم افزار قرار میگیرد. وظیفه واحد نرم افزار، تبدیل ابعاد محاسبه شده به برش های محاسبه شده است که با کد بندی قطعات منجر به قرار گیری درست قطعات کنار هم میشوند. بسته به تجهیزات کارگاهی، محاسبات نرم افزاری بصورت مستقیم به ...

 فرایند تولید کابینت

فرایند تولید کابینت

 فرایند تولید کابینت
فرایند تولید کابینت، شامل یک فرایند چند مرحله ای است.
این فرایند از طراحی شروع میشود. طرح تایید شده ی مشتری توسط کارشناس مربوطه آنالیز میشود.
ابعاد کابینت ها و باکس ها و متعلقات ام دی اف با ابعاد دقیق در اختیار واحد نرم افزار قرار میگیرد. وظیفه واحد نرم افزار، تبدیل ابعاد محاسبه شده به برش های محاسبه شده است که با کد بندی قطعات منجر به قرار گیری درست قطعات کنار هم میشوند. بسته به تجهیزات کارگاهی، محاسبات نرم افزاری بصورت مستقیم به برش هوشمند متصل میشود و دستگاه کات، پنل های ام دی اف قرار گرفته روی دستگاه رو با اطلاعات نرم افزاری داده شده برش میزند. اگر دستگاه برش سنتی یا همان دورکن باشد، نمایش برش پنل رو بصورت دستی به برشکار میدیم. در نهایت قطعات برش خورده به مرحله نوار پی وی سی منتقل میشود. روی لبه هایی که در معرض دید خواهند بود جهت زیبایی و لبه هایی که در معرض دید نیستند برای استحکام و مقاومت در برابر رطوبت و خوردگی باید نوار پی وی سی چسبانده شود.
بعد از این مرحله، به قسمت مونتاژ میرسیم. قطعات باید بگونه ای در کنار هم قرار گیرند که باکس هایی که در طراحی نمایش داده میشوند ساخته شوند. ابزار این مرحله دریل، پیچ ام دی اف، میخ کوب،‌منگنه کوب، چسب و … هستند.
تمام مراحل تولید، علیرغم تصور برخی از افراد، ‌بسیار مهم هستند. برش دقیق و با تیغه های نو تضمین خوبی برای تمیز بودن لبه های ام دی اف هستند. تفاوت کیفیت قطعات ام دی اف بین شرکت ها و تولیدی های مختلف در این قسمت است. البته که جنس ام دی اف خریداری شده هم در این مساله تاثیر گذار است. استفاده از چسب و مرغوب و نوار لبه ی با کیفیت هم در ایجاد لبه ی نوار شده ی بی عیب بسیار اهمیت دارد. البته از همه ی اینها مهمتر سلامت و مدرن بودن دستگاه موثر است. مونتاژ،‌ مهم تین بخش تولید است و تخصص بالایی را میطلبد. برای اطمینان از صحت کالاها قبل از رسیدن به محل نصب، بهتر است محصولات نهایی در بسته بندی های حبابدار و بصورت اصولی بارگیری شوند. انتقال به محل نصب باید توسط نیروهای با تجربه صورت گیرد.
دکوپازل با در اختیار داشتن تیم طراحی حرفه ای و کارگاه تولیدی اختصاصی، و مهمتر از همه واحد کنترل کیفیت که برهمه امور نظارت دارد، توان بالایی برای حفظ کیفیت تولید گذاشته است. در نهایت پس از ارسال به محل پروِژه هم واحد کنترل بر خروجی کار نظارت دارد و ایراد های احتمالی را رفع خواهد کرد

نظرات ثبت شده 0 مورد

نظر شما